Jana Cerna

Jana
Černá

 Product Designer 

Zabývám se zejména navrhováním herních a zařizovacích předmětů pro děti a designem porcelánu. Baví mě vymýšlet zlepšení pro stávající věci, dodávat jim novou funkčnost i myšlenkový přesah.

Spolupracovala jsem s českými výrobci Dyntar Sauny, Grund a Plastia, společností Seznam.cz, německým výrobcem Niermann Stand by.

Pracovala jsem jako designer ve společnostech Lego Production, Model Obaly a jako designer interiérů dětských pokojů ve studiu Viabel. Z mých soukromých projektů se dosud nejúspěšnějším výrobkem stala forma na pečení bábovky Sladkých šestnáct, která je se svými více než 500 prodanými kusy hotovým bestsellerem.

I focus expecially on design of toys and accessories for children and on design of porcelain. I enjoy inventing improvements of existing objects, giving them a new functionality as well as conceptual overlap.

I have cooperated with Czech producers Dyntar Sauny, Grund and Plastia,
the company Seznam.cz, the German producer Niermann Stand by.

I worked as a designer at the companies Lego Production, Model Obaly and as an interior designer of children’s rooms in studio Viabel.

The most successful of my personal projects is the baking form „Sweet Sixteen“, that has become with more than 500 sold units a bestseller.

ADRESA

Karlštejn
26718 Česká republika

ADRESA

Karlštejn
26718 Česká republika